Lista aktualności Lista aktualności

Prace przy szlakach turystycznych

Wiosenna pogoda zachęca do spacerów. Widać to bardzo dobrze na przykładzie ścieżek wokół Rymanowa-Zdroju.

 
NOWE WYPOSAŻENIE NA SZLAKACH
Końcem ubiegłego roku, na czerwonym szlaku (GSB) oraz w dolinie Wołtoszowej, wybudowaliśmy dwie nowe wiaty wypoczynkowe, odremontowaliśmy mostek. Pojawiły się też nowe ławostoły, tablice informacyjne i wyposażenie parkingu leśnego. Zadanie sfinansowane zostało ze środków funduszu leśnego.
 
DLA BEZPIECZEŃSTWA
Nowa infrastruktura ułatwia i urozmaica wycieczki, ale udany wypoczynek przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. dlatego trochę wcześniej niż zwykle zabieramy się za przegląd szlaków i ścieżek turystycznych.
Kiedy spacerowicze spoglądają pod nogi, my – zerkamy w korony drzew. To właśnie na pniu i w koronie możemy dostrzec sygnały wskazujące na osłabienie kondycji drzewa, a co za tym idzie na obniżenie jego stabilności.
 
PRACE W LESIE
Od poniedziałku w leśnictwach Klimkówka i Rymanów–Zdrój będziemy prowadzić prace związane z usuwaniem drzew, które według naszej wiedzy i doświadczenia stanowią potencjalne zagrożenie.
Usunięte zostaną drzewa ze stwierdzonymi cechami takimi jak: posusz, owocniki grzybów, pęknięcia, zgnilizny, rak, złamania, silne pochylenie itp.
Prace potrwają około dwóch tygodni i będą prowadzone przy szlakach:
-Jaga – Kora,
-Główny Szlak Beskidzki
-ścieżka fitness
-ścieżka przyrodnicza na Zamczyska
-zielony szlak na Mogiłę.
 
Wycięte drzewa pozostawione zostaną przy szlakach.
Szlaki będą czasowo objęte zakazem wstępu, dlatego liczymy na Waszą wyrozumiałość.