Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

IX rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2014r.tj w dziewiątą rocznicę śmierci Jana Pawła II, pracownicy Nadleśnictwa Rymanów, zebrali się przy pomniku upamiętniającym V pielgrzymkę naszego papieża do kraju.

2 kwietnia 2014r.tj w dziewiątą rocznicę śmierci Jana Pawła II, pracownicy Nadleśnictwa Rymanów, zebrali się przy pomniku upamiętniającym V pielgrzymkę naszego papieża do kraju. Odmówiono modlitwę, zapalono znicze, złożono kwiaty.  Leśna delegacja odwiedziła też uroczysko pod skałą Olza, miejsce bezpośrednio związane z Papieżem. Od zeszłego roku, w sąsiedztwie urokliwego wodospadu, znajduje się obelisk upamiętniający kardynalskie jeszcze wędrowanie po okolicy Rudawki. Warto wspomnieć w tym miejscu o kościele w Pastwiskach pw. Św. Józefa, w którym znajduje się figura Matki Boskiej Fatimskiej, podarowana temu kościołowi przez Jana Pawła II w 1981r. W sąsiedztwie kościoła rośnie też  dąb papieski- jeden z pięciuset posadzonyc h w Polsce i za granicą m.in. na Ukrainie. Drzewka te wyhodowane zostały z żołędzi zebranych z jednego z najstarszych polskich dębów- Chrobrego i poświęconych przez Jana Pawła II 28 kwietnia 2004r., podczas pielgrzymki leśników do Watykanu.