Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Jan Paweł II przyjęty w poczet świętych.

Santo Subito!!! Jan Paweł II przyjęty w poczet świętych.

Niedziela 27 kwietnia 2014 roku, był wyjątkowym dniem dla wiernych na całym świecie, a szczególnie Polaków. Oto papież Polak Jan Paweł II został ogłoszony świętym.
Z przekazów telewizyjnych wiemy, że tysiące naszych rodaków uczestniczyło w tym święcie w Italii i Stolicy Piotrowej – Watykanie. Rymanowscy leśnicy postanowili ten dzień przeżyć w miejscu wyjątkowym, uczestnicząc w porannej liturgii. Została ona odprawiona u stóp urwiska Olzy w Rudawce Rymanowskiej. Bliskiej sercu Karola Wojtyły – tutaj spędzał przez wiele lat urlopy i stąd wyjechał na konklawe.
Miłym zaskoczeniem dla leśników było to, że msza zgromadziła kilkuset wiernych, a miejsce to wyrasta na leśne sanktuarium.