Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Jeśli nauka na wakacjach to tylko przez zabawę

W czasie trwających wakacji Nadleśnictwo Rymanów przyłączyło się do akcji rymanowskiego Gminnego Ośrodka Kultury „Wakacyjne Świetlice”.

W lipcu, dla uczniów w wieku szkolnym, zorganizowana została wycieczka po leśnej ścieżce zdrowia w Leśnictwie Rymanów Zdrój. Aktywny wypoczynek w lesie możliwy jest o każdej porze roku i nie tylko na ścieżce wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń, ale prawie na każdym leśnym dukcie.  Lasy Państwowe oferują wiele ścieżek  rowerowych, pieszych czy narciarstwa biegowego.

W sierpniu uczestnicy wakacyjnych spotkań świetlicowych rozpoznawali gatunki drzew rosnące w rymanowskim parku im. Anny i Stanisława Potockich w Rymanowie. Przechodząc m. in. aleją lipową i grabową zbieraliśmy dendrologiczne skarby i odwzorowywaliśmy fakturę kory różnych gatunków drzew. W sąsiedztwie siedziby Nadleśnictwa Rymanów zmierzyliśmy pomnik przyrody i zapoznaliśmy dzieci z historią dworu Potockich.