Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Ku czci poległych

Dnia 10 czerwca 2015 r. pod pomnikiem „Ku czci poległych żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza” w nieistniejącej już wsi Jasiel, odbyły się uroczystości upamiętniające 69 rocznicę poległych i zamordowanych żołnierzy WOP i funkcjonariuszy MO podczas walk z oddziałami UPA w rejonie strażnicy Jasiel.

Uroczystości te odbywają są co roku, dzięki wspólnemu wysiłkowi organizatorów do których należą: Starosta Sanocki, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Wójt Gminy Komańcza, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rymanów, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego I NSZZ FSG w Sanoku.  O oprawę artystyczną zadbali jak co roku uczniowie, harcerze i zuchy  z ZSP w Jaśliskach.  W uroczystym apelu ku czci poległych, w asyście pocztów sztandarowych i 21 Batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa oddano hołd tym, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. Nie zapomniano również o zasługach i poświęceniu kurierów beskidzkich, którzy na Jasielu mają swoje miejsce pamięci- tam również delegacje złożyły wiązanki i wieńce. Podczas uroczystości wręczono wiele odznaczeń za zasługi dla obronności kraju i utrwalania pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski. Za zasługi wnoszone w ochronę miejsc pamięci narodowej oraz krzewienie postaw patriotycznych wyróżnieni zostali również rymanowscy leśnicy: Maria Szkutnik, Dariusz Biłas, Jan Kułak, Piotr Różowicz i Rafał Wróblewski.