Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

LEŚNA TRASA NARCIARSKA W PUŁAWACH GÓRNYCH OTWARTA

9 stycznia 2015r, po trwających półtora roku przygotowaniach, nastąpiło otwarcie ścieżki narciarstwa biegowego przy Ośrodku Sportu i Rekreacji Kiczeraski.

Trasa ścieżki rozpoczyna się przy górnej stacji kolei krzesełkowej na Górze Kiczera i biegnie w większości  po terenie leśnym Leśnictwa Puławy. Usytuowana na wysokości ok.600m n.p.m., urozmaicona licznymi zjazdami (o łącznej długości blisko 700m) i podjazdami, z których najtrudniejszy liczy 450m długości przy różnicy wzniesień 30m oraz trzydziestoma zakrętami.  Całkowita długość trasy- 1650 m. Po sezonie zimowym trasa wykorzystywana może być przez amatorów „nordic walking", a także przez uczniów przyjeżdzających w to miejsce na tzw. zielone szkoły- w jej sąsiedztwie wytyczona została gra terenowa wykorzystująca elementy popularnego ostatnio „geocachingu".

Pan Bogusław Szweda, w swoim referacie wygłoszonym na okoliczność  „przecięcia wstęgi"  pokazuje jaką drogę musiały przejść marzenia grupy mieszkańców Puław Górnych, zanim zostały przekute w plany, a plany zrealizowane. Wśród wielu powodów, dzięki którym udało się sfinalizować projekt trasy biegowej za najważniejszy uznał dobrą współpracę Nadleśnictwa Rymanów i Beskidzkiego Towarzystwa Turystycznego „Przełom Wisłoka" .

„… Ludzie. To jest właśnie ta odpowiedź, której nie tylko winniśmy ale mamy obowiązek dociec do końca. Bo przecież te wszystkie zalety, sukcesy już odniesione i planowane były w ostatecznym rachunku możliwe dzięki dwóm głównie ludziom. To oni wiele lat temu zbudowali najpierw zaufanie wzajemne, osobiste a potem- idące w ślad – zaufanie organizacji. Wiadomo, że chodzi o Pana Bogusława Famielca – wcześniej kierującego Nadleśnictwem Rymanów a obecnie Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Krośnie i Pana Daniela Brózdę, pomysłodawcę i lidera uczynienia z Puław jedynej w swoim rodzaju miejscowości łączącej hodowlę bydła mlecznego z nowoczesną turystyką, prezesa Beskidzkiego Towarzystwa Turystycznego, autentycznego stowarzyszenia mieszkańców, które wybudowało i prowadzi ośrodek narciarski Kiczera.

Wielokrotnie zastanawialiśmy się nad nazwą trasy biegowej i muszę wyznać, że dla mnie jest ona symbolem dobrosąsiedzkiej współpracy, którą Wy Panowie tutaj gwarantowaliście, którą pielęgnowaliście i która ostatecznie przyniosła piękne rezultaty. „

Z okazji otwarcia nowego obiektu turystycznego życzymy pomysłodawcom bezpiecznego sezonu ze śnieżną i mroźną aurą oraz licznych odwiedzin amatorów sportów zimowych.

 

zdjęcia: Beskidzie Towarzystwo Turystyczne "Przełom Wisłoka"