Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Nowy Nadleśniczy Nadleśnictwa Rymanów

Z dniem 16 października 2014r. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Bogusław Famielec, powołał na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Rymanów Pana Pawła Panasia, pełniącego dotychczas funkcję inżyniera nadzoru.

        Paweł Karol Panaś urodzony 05.06.1962r. w Korczynie.

        Absolwent WL AR w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania organizacją SGH w Warszawie. Pracę zawodową rozpoczął w Nadleśnictwie Rymanów na stanowisku podleśniczego w 1988 roku. Kolejno zajmował stanowiska adiunkta, instruktora, specjalisty i inżyniera nadzoru w tym nadleśnictwie. 

            Za najważniejsze uważa pogodzenie aspektów ekonomicznych, ekologicznych i społecznych przy prowadzeniu gospodarki leśnej w zarządzanym nadleśnictwie. Chce współpracować z lokalnymi samorządami w zakresie podnoszenia walorów przyrodniczych gmin i szerokiego udostępniania lasu dla społeczeństwa.

            Lubi jeździć na nartach i rowerze, ale też interesuje się motoryzacją.