Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Odkrywanie kart historii w Jasielu

Archeolodzy ponownie badają przeszłość okolic Jasiela.

Już od czterech lat wiosną zespół archeologów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przemierza lasy Nadleśnictwa Rymanów w rejonie rezerwatu „Źródliska Jasiołki” i rezerwatu „Kamień nad Jaśliskami” w poszukiwaniu pozostałości po ciężkich walkach jakie toczyły się na tym terenie  początkiem1915 roku.

Zadaniem krakowskiego zespołu jest odnalezienie, opisanie     i zmapowanie jak największej ilości wciąż widocznych w terenie struktur takich jak pozostałości okopów, ziemianek czy pozycji artyleri.

W przyszłości archeolodzy liczą, że uda się, w porozumieniu ze stosownymi władzami, wytyczyć szlak turystyczny, który będzie ukazywać historię pierwszowojennych zmagań w tym regionie.

tekst, zdjęcia: Marcin Czarnowicz