Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Pożegnanie wakacji w Rudawce Rymanowskiej

W dniach 23- 24 sierpnia 2014 po raz czternasty żegnaliśmy wspólnie wakacje w Rudawce Rymanowskiej. Mimo wielu utrudnień natury logistycznej, związanej z budową nowego mostu na rzece Wisłok w Pastwiskach, wystawcy stawili się na polanie pod skałą Olza.

Jak co roku byliśmy tam i my – pracownicy Nadleśnictwa Rymanów- , żeby w wyjątkowym roku jubileuszu 90- lecia Lasów Państwowych, pokazać jak najwięcej odsłon  tego co pochodzi z lasu i tego, co dla lasu można zrobić, aby trwał dla przyszłych pokoleń.  Powodzeniem cieszyła się ekspozycja zwierząt z możliwością odsłuchania ich odgłosów i odciśnięcia tropów,  drewniane puzle z  gatunkami drzew,  stary bęben do wyłuszczania nasion, chętnie wypróbowywany przez najmłodszych.  Wielu gości zwracało się z konkretnymi  problemami,  na które napotykają  w swoich prywatnych lasach, sadach.

   Ze strony odwiedzających usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, za które z tego miejsca serdecznie dziękujemy…