Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

spotkanie na szlaku

25 osób uczestniczyło w Beskidzkim Rajdzie Narciarskim "Śladami Dwóch Kardynałów", który odbył się minioną sobotę tj. 17 tutego br.

Zimowa edycja "Rajdu kardynalskiego" zorganiazowana została juz po raz siódmy przy wspólnym zaangażowaniu Gmin Zarszyn i Komańcza oraz pod opieką komandra i pomysłodawcy rajdu Pana Romana Kuźniara.

W tym roku, wykorzystując nową wiatę turystyczną, która powstała końcem ubiegłego roku przy czerwonym szlaku beskidzkim w ramach projektu rowerowego realizowanego przez Nadleśnictwo Rymanów, spotkaliśmy sie z uczestnikami rajdu w połowie trasy. Krótka, bo nieplanowana przerwa pozwoliła na ciepły poczęstunek.  Na koniec narciarze otrzymali upominek, który wpisywał się przesłanie rajdu, a mianowicie płytę z filmem "Jako w niebie tak i w Komańczy" ukazującym historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego w Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Komańczy.