Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Zaduszki w Jasielu

3 listopada Pracownicy Nadleśnictwa Rymanów i zaproszeni goście spotkali się na uroczystości Zaduszek w Jasielu poświęconej pamięci Żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza i Kurierów Beskidzkich.

Po raz pierwszy uroczystość ta zorganizowana została w 2002 r. Przez kolejne lata o miejsca pamięci na Jasielu dbali nie tylko leśnicy, ale także harcerze i zuchy ze szkoły podstawowej w Jaśliskach.

Zebranych gości przywitał Nadleśniczy Paweł Panaś, który przypomniał, że lasy polskie kryją wiele, często nadal bezimiennych, miejsc pochówku, o których wszyscy powinniśmy pamiętać. Modlitwę za zmarłych poprowadził ksiądz Grzegorz Polosz i ksiądz Andrzej Panek. Następnie  delegacje Nadleśnictwa Rymanów, Zespołu Szkół Publicznych w Jaśliskach, Urzędu Gminy w Jaśliskach i Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego złożyły wieńce pod pomnikiem Żołnierzy WOP i Kurierów Beskidzkich.

W przyszłym roku wypada 70-ta rocznica wydarzeń, które miały tu miejsce wiosną 1946 r.Tradycyjnie w czerwcu odbędą się uroczystości o charakterze wojskowym upamiętniające losy 67 żołnierzy i milicjantów poległych w walce z siłami ukraińskimi.