Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Nie trać głowy na wakacjach

Wakacje tuż, tuż… Wracamy z kampanią „Bezpieczne wakacje w mieście, w lesie, w górach i nad wodą”.

Tegoroczna edycja akcji zainicjowana została wczoraj w Parku Miejskim w Krośnie przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwa  Rymanów, Nadleśnictwa Kołaczyce, Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Bieszczadzkiej Grupy GOPR, Bieszczadzkiego Oddziału WOPR, KRUS Krosno oraz Powiatowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Krośnie.

Pokazy ratownictwa medycznego, prelekcje dotyczące prac zakazanych dzieciom w gospodarstwie rolnym,  zasady bezpiecznego grzybobrania, przepisy obowiązujące rowerzystów i pieszych w ruchu drogowym - to tylko wybrane tematy poruszane w rozmowach z dziećmi.

A co zrobić, kiedy w lesie:

-zaskoczy cię burza ?

- ukąsi cię żmija ?

- zastanie cię noc ?

- stracisz orientacje i zgubisz się ?

- spotkasz dzikie lub ranne zwierzę ?

- usłyszysz pracę pilarek ?

Takie pytania przygotowali dla najmłodszych leśnicy. Odpowiedzi padały różne, niektóre baaadzo zaskakiwały ! Tym bardziej warto powtórzyć hasło naszej kampanii – NIE TRAĆ GŁOWY NA WAKACJACH !! I dobrze przygotuj się do każdej wyprawy!!