Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

W związku z tym Pracownicy Nadleśnictwa Rymanów, na czele z leśniczym Krzysztofem Górowskim, regularnie odwiedzają „leśne stołówki" uzupełniając je w pożywną karmę. Strawa, którą odżywia się zwierzyna jest urozmaicona. Na menu składa się:

  • karma soczysta: sianokiszonka, marchew, buraki>
  • karma treściwa: kukurydza, ziarna zbóż
  • karma sucha: siano
  • sól lizawkowa

Nadleśnictwo Rymanów nadzorujące teren OHZ nr 189 przygotowało na sezon zimowy ok. 20 ton karmy soczystej, ok. 8 ton karmy treściwej, 3 tony soli oraz 1 tonę siana. Wysokoenergetyczna pasza dostarcza zwierzynie kalorii oraz wodę pozwalając przetrwać trudny sezon zimowy. Dzięki dokarmianiu zwierzyny również nasze uprawy leśne nie są uszkadzane w tak dużym stopniu.
W dniu 23.01.2012 roku młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej OREW w Rymanowie pomagała leśniczemu Górowskiemu w dokarmianiu zwierzyny. Podczas odwiedzin „leśnej stołówki" leśniczy przedstawił problemy związane z potrzebą dokarmiania zwierzyny płowej w okresie zimowym. Dla młodzieży, która z dużym zaangażowaniem przystąpiła do przygotowania poczęstunku, sprawiło dużo satysfakcji.


Lista aktualności Lista aktualności