Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

Gorące pożegnanie wakacji w Rudawce Rymanowskiej

Jedna z większych (jeśli nie największa) imprez plenerowych na Podkarpaciu odbywa się zawsze w ostatni weekend wakacji, w malowniczym przełomie rzeki Wisłok w Rudawce Rymanowskiej.

I tak już od 22 lat,  na polanie pod ścianą „Olzy”, spotykają się wystawcy zwierząt ras rodzimych, przedstawiciele branż wiązanych z rolnictwem ale także i leśnictwem żeby zaprezentować swoją działalność i wymienić doświadczenia.

Od 22 lat wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jak podaje główny organizator – Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa, szacuje się, że imprezę odwiedza kilka tysięcy osób.

Od trzech lat, na górnej polanie można odwiedzić również kompleks stoisk leśnych i wystawców branż powiązanych z leśnictwem i przemysłem drzewnym.

Podobnie jak w latach poprzednich, nie zabrakło w tym roku pokazowego stanowiska pracy pilarza – TOMASZA BILSKIEGO, który prezentował prace leśne takie jak przerzynka drewna czy okrzesywanie.

O doświadczeniu i precyzji z jaką Pan Tomasz wykonuje te prace świadczy na pewno fakt,   iż w  miniony piątek został on zwycięzcą Regionalnych Zawodów Drwali organizowanych przez Nadleśnictwo Brzozów. SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Odgłos pilarki dochodził również w placu, na którym pracował rzeźbiarz – ANDRZEJ MADZIAR. W ciągu dwóch dni pokazów, odwiedzający mogli zobaczyć jak z ponad dwumetrowej kłody lipowej powstaje rzeźba -  postać Anny Potockiej.

Historie bartnictwa i pszczelarstwa prezentował MAREK BARZYK – prezes Koła Pszczelarzy w Krośnie.

NOWOŚCIĄ  w tym roku było stoisko przygotowane przez małopolski MAŁOPOLSKI CECH ZDUNÓW I ZAWODÓW POKREWNYCH.  Na naszych oczach z gotowych elementów powstawało urządzenie grzewcze, które wykorzystują jako paliwo biomasę.

Nadleśnictwa zgrupowane w RDLP w Krośnie: Rymanów, Lesko, Komańcza, Dukla, Brzozów przygotowały dla odwiedzających stoiska tematyczne: historia leśnictwa, nasiennictwo i  hodowla lasu i dużo, dużo o drewnie.

Dla nas był to czas wytężonej pracy, ale też ogromnej przyjemności spotkania się z Wami.